Laserová epilácia

zbavte sa odborne chĺpkov raz a navždy.

Laserová epilácia je v súčasnosti najúčinnejšou metódou trvalého odstránenia nežiaduceho ochlpenia. Móda hladkej, chĺpkov zbavenej pokožky vládne nielen vo svete modelingu a šoubiznisu. Odstraňovanie chĺpkov sa stalo samozrejmosťou pre väčšinu z nás.

Bežne si chĺpky holíme, vytrhávame alebo odstraňujeme voskom. Chĺpky však po niekoľkých dňoch znova narastú a my musíme tieto procedúry znova opakovať. Preto dnes čoraz viac rastie popularita popularita laserovej epilácie, ktorá rieši problémy nežiadúceho ochlpenia natrvalo. 

Už nikdy viac zarastanie chĺpkov po holení, už nikdy viac 
bolestivá depilácia voskom.

Chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami. Pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas laserom v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva. Percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne, pričom ostatné korienky sú v kľudovej fáze (telogéne). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Z toho vyplýva, že pre trvalý efekt nestačí iba jedno ošetrenie. Jeden zákrok Vám poskytne komfort hladkej pokožky približne na obdobie 2 - 3 mesiacov.

Pre úspešný výsledok je potrebné opakovať ošetrenie po 1 až 3 mesiacoch.

Medzi jednotlivými epiláciami sú nutné dostatočne dlhé pauzy (priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela), aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť zničené laserovým lúčom.

Vo všeobecnosti je najvhodnejší čas na opakovanie zákroku doba, keď chlpy začínajú zase rásť. Táto fáza rastu korienkov (spiacich v čase predchádzajúcej epilácie) nastáva 1 až 3 mesiace po predchádzajúcom zákroku.

K dosiahnutiu 90 - 98% redukcie ochlpenia je potrebných minimálne 4 - 6 ošetrení.

Kontraindikácie 

Nie sú známe žiadne absolútne kontraindikácie - absolútne dôvody prečo sa nesmie epilovať. Treba byť však opatrný v nasledovných prípadoch:

  • u ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy,
  • v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie na epilovanej oblasti,
  • 6 týždňov pred epiláciou po použití epilačných metód pri ktorých sa vytrhuje korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, epilácia elektrickým strojčekom a i.),
  • 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A – retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na liečbu akné),
  • v prípade lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov – hydrochinon, stačí vysadiť 2 týždne pred zákrokom, tiež treba byť opatrný pri precitlivenosti na tieto prípravky,
  • niekoľko mesiacov pred zákrokom sa neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karotén,
  • počas tehotenstva a v období kojenia sa laserová epilácia neodporúča