Candela MiniGentle

Laserová epilácia je vykonávaná v štúdiu Body Beauty & care výkonným systémom Candela GentleLase. GenteLASE je novou generáciou alexandritového laseru s jedinečným systémom chladenia Dynamic Cooling Device, vďaka ktorému sa ošetrenie stáva takmer bezbolestným. Získajte u nás bez bolesti dokonale hladké telo, len s Candela GentleLase & Body Beauty.

Laser je veľmi citlivý k pokožke a zároveň nekompromisný k chĺpkom.

Laserová epilácia funguje na princípe tzv. selektívnej fototermolýzy. Laser produkuje svetelné žiarenie jednej vlnovej dĺžky sústredené do úzkeho zväzku lúčov. Lasery používané za účelom epilácie produkujú svetlo o takej vlnovej dĺžke, na ktorú je citlivé farbivo vlasového chlpu - melanín. Laser svojím pôsobením zahrieva korienok chĺpku. Korienky sa vďaka pohlcovaniu svetla z prístrojov ohrejú do kritickej teploty pri ktorej sa poškodia. Pri dostatočnej výške teploty nastane trvalé poškodenie korienku, z ktorého už chĺpok nerastie.

Laserová epilácia je účinnejšia ako IPL epilácia.

Tým pádom je laserová epilácia oveľa účinnejšia ako epilácia pomocou IPL, intenzívneho pulzného svetla. IPL prístroje využívajú svetelný paprsok viacerých farieb bez presne cielenej vlnovej dĺžky. Pôsobí širokospektrálne a preto nemôže zasiahnuť presne korienok chĺpku. Ošetrenie tak má iba krátkodobý účinok.

Počas ošetrenia laserom Candela GentleLase je pokožka chránená systémom chladenia Dynamic Cooling Device, ktorý je súčasťou prístroja. Princípom je aplikácia chladiaceho kryogénu sprayom na pokožku tesne pred osvetlením laserovým lúčom. Dosiahne sa tým schladenie povrchových vrstiev pokožky a ošetrenie je pre klienta bezpečnejšie a príjemnejšie.