Priebeh zákroku laserová epilácia

Vstupná konzultácia

Pred prvým laserovým ošetrením sa robí vstupná konzultácia, ktorá je bezplatná. Špecialisti na laserovú epiláciu, lekárka alebo zdravotná sestra, Vám podrobne vysvetlia princíp laserovej epilácie, jej možné riziká a prejdete základné zásady ošetrovania pokožky pred a po zákroku.

Následne špecialista zhodnotí Váš zdravotný stav, vyšetrí podrobne pokožku v mieste epilácie, oboznámi Vás s predpokladaným výsledkom a na základe zistení vyberie pre Vás vhodné nastavenie laseru. Taktiež Vám odporučí priebeh ďalších ošetrení tak, aby ste dosiahli čo najefektívnejšie želaný výsledok, trvalé odstránenie chĺpkov. 

Príprava na laserovú epiláciu

  • Chĺpky 3 - 4 týždne pred zákrokom odporúčame neodstraňovať pinzetou, depilačným strojčekom, ani voskom
  • Chĺpky možno odstraňovať bez korienkov len holením, prípadne depilačným krémom
  • Pokožka sa nesmie opaľovať aspoň 4 až 6 týždňov pred a po zákroku – ani priame slnko, ani solárium, ani samoopaľovací krém

Starostlivosť pred zákrokom

  • Odporúčame, aby boli chĺpky pred samotným zákrokom vyrastené nad pokožku cca 0,5 mm
  • Pred zákrokom nepoužiť žiaden telový krém, ak ošetrovanou plochou bude podpazušie, nepoužiť antiperspirant
  • Počas celého cyklu ošetrení nepoužívať samoopaľovacie prípravky ani prípravky s prídavkom samoopaľovacích látok
  • Na ošetrenie si priniesť biele spodné prádlo - potrebné pri ošetrení podpazušia, bikín, intímnych oblastí

Starostlivosť po zákroku

Vo väčšine prípadov je epilácia laserom sprevádzaná miernou kožnou reakciou (začervenanie pokožky) ako po opaľovaní, ktorá zmizne počas niekoľkých hodín po zákroku. Mierny opuch (pripomínajúci reakciu kože so žihľavou) môže pretrvávať 2-3 dni.

Ošetrenú oblasť je potrebné po epilácii dôkladne krémovať hydratačným prípravkom s obsahom pantenolu, podpazušie a intímne oblasti prípravkami s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok. Odporúčame Vám hojivý antibakteriálny krém Avene Cicalfate, ktorý používame aj priamo v štúdiu Body Beauty & care Žilina. Krém si môžete pre domáce používanie zakúpiť aj v našom štúdiu.