Priebeh zákroku
Vstupná konzultácia

Pred prvým laserovým ošetrením sa robí vstupná konzultácia, ktorá je bezplatná. Špecialista na fotoomladzovanie, lekárka, Vám podrobne vysvetlí princíp zákroku a prejdete základné zásady ošetrovania pokožky po zákroku.

Lekárka vyšetrí podrobne pokožku v mieste fotorejuvenizácie, čo môže byť tvár, dekolt, prípadne ruky, a základe toho volí typ a nastavenie intenzity lasera. Napríklad u niekoho prevládajú zmnožené cievky, u iného pigmentové fľaky, výrastky, vrásky, nežiadúce ochlpenie.

Priebeh fotoomladzovania

Veľkou výhodou tohto ošetrenia je, že klient nie je vyradený z bežného života a zákrok sa dá absolvovať aj v rámci napr. obedňajšej prestávky.

Počas zákroku  je potrebná špeciálna ochrana očí a zákrok sa vykonáva bez anestézie. Pri zákroku je cítiť len jemnučké štipkanie a pokožka je po ňom začervenaná a mierne opuchnutá. Fotoomladzovanie nevyžaduje žiadnu špeciálnu pozákrokovú starostlivosť, aplikuje sa iba antibakteriálny krém a chladivé vankúšiky. Začervenanie a opuchnutie zmizne v priebehu 1-3 hodín. Pri pigmentových fľakoch sa pokožka v priebehu 1 - 2 dni mierne  olupuje.

Na dosiahnutie efektu  je  potrebných 4 - 6 sedení, v intervale 3 týždňov.

Zákrok sa nesmie vykonávať na opálenej pokožke a takisto sa po ňom nesmie opaľovať, preto najvhodnejším obdobím preňho je jeseň až jar.