Anticelulitídna terapia

S celulitídou bojuje takmer každá žena. Nevyhýba sa žiadnej skupine a rozhodne sa ňou netrápia len ženy trpiace nadváhou. Problémami trpia nielen štíhle, ale tiež mladé a zrelé ženy.

Celulitída je esteticky problém prejavujúci sa hrboľatou pokožkou predovšetkým v oblasti bokov a stehien. Pre svoj vzhľad býva niekedy tiež označovaná ako "pomarančova koža." Pri celulitíde dochádza k zväčšeniu objemu podkožných tukových buniek, ktoré sú vytlačované proti povrchu kože a vytvárajú tak na nej nevzhľadný povrch pripomínajúci štruktúru pomarančovej kôry. V mieste celulitídy je značne obmedzený prietok lymfy a krvi. 

Celulitídu ovplyvňuje mnoho faktorov. Čiastočne za ňu môžu aj dedičné predpoklady, taktiež sedavé zamestnanie či hromadené toxíny v tele. Vplyv majú aj hormonálne zmeny, či už prirodzené, alebo napríklad spôsobené hormonálnou antikoncepciou. Ďalšie príčiny ktoré stoja za týmto problémom môže byť aj fajčenie, nedostatočný pitný režim alebo dlhé stanie. Žiaľ, zázračný prostriedok na jej vyliečenie zatiaľ nie je. Celulitída sa nedá odstrániť, ale dá sa výrazne zmierniť napríklad kvalitnou anticelulitídnou masážou.
Anticelulitídna terapia v štúdiu Body Beauty & care Žilina začína jemným  telovým peelingom pomocou granulátu jadierok z viniča hroznorodého, ktorý prirodzeným spôsobom odstraňuje nečistoty a zrohovatené bunky. Peeling podporuje mikrocirkuláciu a prekrvenie aj v tých najmenších cievach. 

Samotná masáž je kombináciou lymfodrenáže so špeciálnymi hmatmi, ktoré nabúravajú štruktúru tukových buniek. Masáž je zameraná špeciálne na časti tela, ktoré celulitída najviac postihuje, zadná časť nôh, stehná, bruško. Masážne hmaty sú silnejšie a rýchlejšie ako pri klasickej masáži. V rámci terapie môžete tiež absolvovať aj anticelulitídny zábal.

Na záver terapie Vám do pokožky vmasírujeme vysoko efektívny, mierne chladivý gél s komplexom účinných látok, ktorý ešte zefektívni celkový účinok terapie.

Účinok anticelulitídnej masáže:

  • pokožka sa stáva pevnejšia a pružnejšia
  • silueta bokov a stehien je viditeľne hladšia
  • pokožka je súmerná