Priebeh ošetrenia

Prístrojová lymfodrenáž v podstate napodobňuje klasickú manuálnu lymfatickú masáž. Počas prístrojovej lymfodrénáže sa o stimuláciu lymfatických ciev stará prístroj na základe kompresie vzduchom nafukovaných návlekov. Pracuje s postupujúcou tlakovou vlnou umožňujúcou kompresnú lymfodrenáž, na princípe striedavej prístrojovej presoterapie. Nafukovaním jednotlivých komôr špeciálnych návlekov sa v stanovených intervaloch vytvára zvoľna postupujúci tlak, ktorý účinne nahradí nefungujúcu svalovú pumpu. Vznikajú jemné, rytmické tlakové vlny.

V štúdiu Body Beauty & care Žilina používame prístroj BTL 6000 LYMPAHASTIM, ktorý patrí vďaka modernej technológii do novej generácie lymfodrenážnych prístrov. Vďaka tomuto prístroju má lymfodrenáž v štúdiu Body Beauty & care tieto prednosti:

  • okamžité viditeľné výsledky
  • veľmi príjemne relaxačná terapia

Pred aplikáciou prístrojovej lymfodrenáže je nutné „otvoriť“ a uvoľniť hlavné uzliny vhodnou masážou, aby bola masáž bezpečná a účinná.

V deň keď bude masáž vykonávaná je potrebné vyhnúť sa fyzickej námahe, saunovaniu, teplému kúpeľu, či inej masáži. Doporučujeme počas tohto dňa vypiť minimálne 2 – 3 litre vody.Zavodnenie organizmu je vhodné i deň pred lymfodrenážou.

Keď chcete zlepšiť svoj zdravotný stav pomocou lymfodrenáže, je dobré absolvovať minimálne 10 procedúr počas 6 týždňov. Aby bol účinok čo najlepší odporúčam potom chodiť na lymfodrenáž raz mesačne.